Phoenix Contact QUINT-DC-UPS/24DC/20
Part Number: Phoenix Contact QUINT-DC-UPS/24DC/20
Manufacturer: Phoenix Contact
Qty Available:
Description: DC UPS module [Phoenix Contact] QUINT-DC-UPS/24DC/20 DC UPS module 4017918959708
DC UPS module [Phoenix Contact] QUINT-DC-UPS/24DC/20 DC UPS module 4017918959708
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package Module
Number of Outputs 1
Output Current 20 A
Output Power 480 W
Output Voltage 24 V
Height 130 mm
Length 125 mm
Width 66 mm