Connectors > Phoenix-Contact-5603859
Phoenix Contact 5603859
| Part Number: | Phoenix Contact 5603859 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-5603859 |
| Qty Available: | |
| Description: | Surge protector; 280VDC; COAXTRAB CN-UB-280DC-BB-ASSY | Phoenix Contact 5603859 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-5603859 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Surge protector; 280VDC; COAXTRAB CN-UB-280DC-BB-ASSY | Phoenix Contact 5603859
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Gender | Female |
| Gender Type A | Female |
| Gender Type B | Female |
| Impedance | 50 Ω |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Orientation | Straight |
| Resistance | 50 Ω |
| Depth | 50 mm |
| Length | 67 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 5603859
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the brand of the product?
What is the impedance of the product?
What are the dimensions of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.



