Connectors > Phoenix-Contact-5600015
Phoenix Contact 5600015
| Part Number: | Phoenix Contact 5600015 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-5600015 |
| Qty Available: | |
| Description: | Misc. Connectors SK 6.2/3.8: 1-10 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-5600015 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Misc. Connectors SK 6.2/3.8: 1-10
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Mount | Adhesive |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Pitch | 6.1976 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 5600015
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What is the color of the product?
What is the pitch of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.