Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240290
Phoenix Contact 3240290
| Part Number: | Phoenix Contact 3240290 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240290 |
| Qty Available: | |
| Description: | Cover for Cable Duct; Gray; 2m lenght; 120mm width; CD COVER 120 | Phoenix Contact 3240290 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240290 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Cover for Cable Duct; Gray; 2m lenght; 120mm width; CD COVER 120 | Phoenix Contact 3240290
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | 120 |
| Color | Grey |
| Material | PVC, Polyvinyl |
| Mount | Cable |
| Height | 14.4018 mm |
| Length | 1.999488 m |
| Width | 119.888 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3240290
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the color of the cover?
What are the physical dimensions of the cover?
Who is the manufacturer of the cover?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
