Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240289
Phoenix Contact 3240289
| Part Number: | Phoenix Contact 3240289 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240289 |
| Qty Available: | |
| Description: | Grey PVC Cable Trunking, W100 mm x D14.4mm, L2m | Phoenix Contact 3240289 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240289 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Grey PVC Cable Trunking, W100 mm x D14.4mm, L2m | Phoenix Contact 3240289
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | 100 |
| Color | Grey |
| Material | PVC, Polyvinyl |
| Mount | Cable |
| Height | 14.4018 mm |
| Length | 1.999488 m |
| Width | 99.9998 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3240289
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What are the dimensions of the cable trunking?
What is the material of the cable trunking?
Are there any distributor links for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
