Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240288
Phoenix Contact 3240288
| Part Number: | Phoenix Contact 3240288 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240288 |
| Qty Available: | |
| Description: | Cable Accessories Cover for Cable Duct Polyvinyl Chloride Gray |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240288 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Cable Accessories Cover for Cable Duct Polyvinyl Chloride Gray
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | PVC, Polyvinyl |
| Height | 14.478 mm |
| Length | 1.999488 m |
| Width | 80.01 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3240288
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product description for Phoenix Contact 3240288?
What are the physical specifications of the cover?
Where can I find the datasheet for Phoenix Contact 3240288?
Are there any alternative names for Phoenix Contact 3240288?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
