Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240287
Phoenix Contact 3240287
| Part Number: | Phoenix Contact 3240287 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240287 |
| Qty Available: | |
| Description: | Grey PVC Cable Trunking; W60 mm x D14.4mm; L2m CD Series | Phoenix Contact 3240287 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240287 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Grey PVC Cable Trunking; W60 mm x D14.4mm; L2m CD Series | Phoenix Contact 3240287
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | PVC, Polyvinyl |
| Mount | Cable |
| Schedule B | 3925900000 |
| Height | 14.4018 mm |
| Length | 1.999488 m |
| Width | 59.9948 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3240287
Alternate Descriptions
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
