Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240286
Phoenix Contact 3240286
| Part Number: | Phoenix Contact 3240286 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240286 |
| Qty Available: | |
| Description: | Grey PVC Cable Trunking; W40 mm x D14.4mm; L2m CD Series | Phoenix Contact 3240286 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240286 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Grey PVC Cable Trunking; W40 mm x D14.4mm; L2m CD Series | Phoenix Contact 3240286
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | PVC, Polyvinyl |
| Mount | Cable |
| Height | 14.4018 mm |
| Length | 1.999488 m |
| Width | 40.005 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3240286
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What are the dimensions of the cable trunking?
Who is the manufacturer of the cable trunking?
Where can I find the datasheet and manufacturer documentation for the cable trunking?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
