Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240285
Phoenix Contact 3240285
| Part Number: | Phoenix Contact 3240285 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240285 |
| Qty Available: | |
| Description: | Cable Accessories Cover for Cable Duct Polyvinyl Chloride Gray |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-3240285 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Cable Accessories Cover for Cable Duct Polyvinyl Chloride Gray
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | PVC, Polyvinyl |
| Height | 14.4018 mm |
| Length | 1.999488 m |
| Width | 24.9936 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3240285
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
Where can I find the datasheet and manufacturer documentation for this product?
What are the physical specifications of the product?
What are some alternative names for Phoenix Contact, the manufacturer of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
