Connectors > Phoenix-Contact-3076036
Phoenix Contact 3076036
| Part Number: | Phoenix Contact 3076036 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-3076036 |
| Qty Available: | |
| Description: | Terminal Block End Cover 93.5mm L x 2.2mm W x 51.2mm H |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-3076036 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Terminal Block End Cover 93.5mm L x 2.2mm W x 51.2mm H
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | Polyamide |
| Length | 93.5 mm |
| Width | 2.2 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3076036
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and dimensions?
What is the color and material of the product?
How many distributors offer this product?
Can I download the datasheets and manufacturer documentation for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.