Connectors > Phoenix-Contact-3032460
Phoenix Contact 3032460
| Part Number: | Phoenix Contact 3032460 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-3032460 |
| Qty Available: | |
| Description: | Component connector with diode1N400 - P-CO 1N4007/L-R - | Phoenix Contact 3032460 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-3032460 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Component connector with diode1N400 - P-CO 1N4007/L-R - | Phoenix Contact 3032460
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | Polyamide |
| Number of Positions | 1 |
| Schedule B | 8536695050 |
| Height | 22 mm |
| Length | 24 mm |
| Width | 5.2 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3032460
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What are the physical specifications of the product?
How many positions does the connector have?
Are there any datasheets or manufacturer documentation available for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.