Connectors > Phoenix-Contact-3032457
Phoenix Contact 3032457
| Part Number: | Phoenix Contact 3032457 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-3032457 |
| Qty Available: | |
| Description: | Component connector with diode1N400 - P-CO 1N4007/R-L - | Phoenix Contact 3032457 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-3032457 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Component connector with diode1N400 - P-CO 1N4007/R-L - | Phoenix Contact 3032457
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | Polyamide |
| Number of Positions | 1 |
| Height | 22 mm |
| Length | 24 mm |
| Width | 5.2 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3032457
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What are the dimensions of the connector?
What is the color and material of the connector?
How many positions does the connector have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.