Connectors > Terminal Blocks > Phoenix-Contact-3030789
Phoenix Contact 3030789
| Part Number: | Phoenix Contact 3030789 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Terminal Blocks > Phoenix-Contact-3030789 |
| Qty Available: | |
| Description: | Terminal Block Partition ST-TWIN ATP-ST Series - ATP-ST-TWIN |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Terminal Blocks > Phoenix-Contact-3030789 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Terminal Block Partition ST-TWIN ATP-ST Series - ATP-ST-TWIN
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | Polyamide |
| Weight | 5.460005 g |
| Packaging | Bulk |
| Length | 76.6 mm |
| Width | 2 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 3030789
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What is the material of the product?
What are the dimensions of the product?
How much does the product weigh?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.



