Connectors > Phoenix-Contact-2917324
Phoenix Contact 2917324
| Part Number: | Phoenix Contact 2917324 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2917324 |
| Qty Available: | |
| Description: | PLC connector Phoenix Contact RAD-ADP-SMA/F-SMA/M-90 2917324 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2917324 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
PLC connector Phoenix Contact RAD-ADP-SMA/F-SMA/M-90 2917324
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMA |
| Mount | Free Hanging |
| Impedance | 50 Ω |
| Max Operating Temperature | 165 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Bulk |
| Height | 15.2 mm |
| Length | 8 mm |
| Width | 17.2 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2917324
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the impedance of the connector?
What are the dimensions of the connector?
Who are the authorized distributors of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.