Cables and Wire > Phoenix-Contact-2884525
Phoenix Contact 2884525
| Part Number: | Phoenix Contact 2884525 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-2884525 |
| Qty Available: | |
| Description: | Antenna extension cable 5 m | Phoenix Contact 2884525 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-2884525 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Antenna extension cable 5 m | Phoenix Contact 2884525
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMA |
| Weight | 290.700007 g |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Length | 5 m |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2884525
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the weight of the cable?
What is the maximum operating temperature of the cable?
What are the dimensions of the cable?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.