Circuit Protection > Phoenix-Contact-2881887
Phoenix Contact 2881887
| Part Number: | Phoenix Contact 2881887 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Circuit Protection > Phoenix-Contact-2881887 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Overspanningsbeveiligingssteker Typ FLT-CP-350-ST - 2881887 |
PCX has Phoenix Contact Circuit Protection > Phoenix-Contact-2881887 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Overspanningsbeveiligingssteker Typ FLT-CP-350-ST - 2881887
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | DIN Rail |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Depth | 46.4 mm |
| Height | 49.3 mm |
| Length | 23.5 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2881887
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model code?
What is the physical mount of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What are the dimensions of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
