Circuit Protection > Phoenix-Contact-2859343
Phoenix Contact 2859343
| Part Number: | Phoenix Contact 2859343 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Circuit Protection > Phoenix-Contact-2859343 |
| Qty Available: | |
| Description: | 2859343 Phoenix Contact BT-SKT 230/A |
PCX has Phoenix Contact Circuit Protection > Phoenix-Contact-2859343 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
2859343 Phoenix Contact BT-SKT 230/A
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Weight | 39.439998 g |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Overload Protection | None |
| Depth | 23 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2859343
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the weight of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the depth of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
