Circuit Protection > Phoenix-Contact-2858315
Phoenix Contact 2858315
| Part Number: | Phoenix Contact 2858315 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Circuit Protection > Phoenix-Contact-2858315 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Overspanningsbeveiligingssteker Typ VAL-MS 320-UD ST - 2858315 |
PCX has Phoenix Contact Circuit Protection > Phoenix-Contact-2858315 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Overspanningsbeveiligingssteker Typ VAL-MS 320-UD ST - 2858315
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | DIN Rail |
| Weight | 43.530012 g |
| Capacitance | 2.3 nF |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Overload Protection | None |
| Termination | Wire |
| Voltage Rating | 320 V |
| Depth | 55.3 mm |
| Height | 52.4 mm |
| Length | 17.5 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2858315
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the weight of the product?
What is the voltage rating of the product?
What are the dimensions of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


