Connectors > Phoenix-Contact-2807939
Phoenix Contact 2807939
| Part Number: | Phoenix Contact 2807939 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2807939 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Overspanningsbeveiligingssteker CT 10-18FSR+F/PE-24 - 2807939 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2807939 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Overspanningsbeveiligingssteker CT 10-18FSR+F/PE-24 - 2807939
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Black |
| Mount | Plug-In |
| Weight | 1.32999 g |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Positions | 10 |
| Depth | 68.5 mm |
| Height | 22 mm |
| Length | 111 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2807939
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What are the technical specifications of the product?
What is the nominal voltage of the product?
How many signal lines does the product support?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
