Circuit Protection > Phoenix-Contact-2801274
Phoenix Contact 2801274
| Part Number: | Phoenix Contact 2801274 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Circuit Protection > Phoenix-Contact-2801274 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Overspanningsbeveiligingsmoduul PT-IQ-4X1+F-48DC-PT - 2801274 |
PCX has Phoenix Contact Circuit Protection > Phoenix-Contact-2801274 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Overspanningsbeveiligingsmoduul PT-IQ-4X1+F-48DC-PT - 2801274
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Depth | 77.5 mm |
| Length | 109.3 mm |
| Width | 17.7 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2801274
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What are the dimensions of the product?
What is the maximum and minimum operating temperature?
What is the description of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.