Circuit Protection > Phoenix-Contact-2801273
Phoenix Contact 2801273
| Part Number: | Phoenix Contact 2801273 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Circuit Protection > Phoenix-Contact-2801273 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact PT 2801273 - 2801273 |
PCX has Phoenix Contact Circuit Protection > Phoenix-Contact-2801273 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact PT 2801273 - 2801273
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Depth | 77.5 mm |
| Length | 109.3 mm |
| Width | 17.7 mm |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the dimensions of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the minimum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.