Connectors > Phoenix-Contact-2770024
Phoenix Contact 2770024
| Part Number: | Phoenix Contact 2770024 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2770024 |
| Qty Available: | |
| Description: | End cover for modular terminal blocks, Length: 56 mm, Width: 2.5 mm, Height: 62 mm, Color: gray |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2770024 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
End cover for modular terminal blocks, Length: 56 mm, Width: 2.5 mm, Height: 62 mm, Color: gray
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey, Black |
| Material | Polyamide |
| Weight | 4.470011 g |
| Packaging | Bulk |
| Length | 2.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2770024
Alternate Descriptions
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.





