Connectors > Phoenix-Contact-2757173
Phoenix Contact 2757173
| Part Number: | Phoenix Contact 2757173 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2757173 |
| Qty Available: | |
| Description: | DIN Rail Terminal Blocks UEGH 45/2-SMD |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2757173 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
DIN Rail Terminal Blocks UEGH 45/2-SMD
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Weight | 108.580006 g |
| Height | 106.7054 mm |
| Length | 78.994 mm |
| Width | 45.0088 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2757173
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What are the physical specifications of the product?
Are there any available datasheets or manufacturer documentation for the product?
What are some alternate names for Phoenix Contact?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.