Connectors > Phoenix-Contact-2701488
Phoenix Contact 2701488
| Part Number: | Phoenix Contact 2701488 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2701488 |
| Qty Available: | |
| Description: | Terminal Block Interface Modules AXL E EIP DI16 M126M |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2701488 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Terminal Block Interface Modules AXL E EIP DI16 M126M
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 185 mm |
| Length | 38 mm |
| Width | 60 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2701488
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the operating temperature range for this product?
What are the dimensions of this product?
What type of connectors does this product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.