Cables and Wire > Phoenix-Contact-2321033
Phoenix Contact 2321033
| Part Number: | Phoenix Contact 2321033 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-2321033 |
| Qty Available: | |
| Description: | Cable Assembly, CABLE-FCN40/1X50/ 2 0M/S7-OUT | Phoenix Contact 2321033 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-2321033 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Cable Assembly, CABLE-FCN40/1X50/ 2 0M/S7-OUT | Phoenix Contact 2321033
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 50 |
| Weight | 316.000001 g |
| Cable Length | 2 m |
| Length | 1.999488 m |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2321033
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and part number?
What are the physical specifications of the cable assembly?
What is the length of the cable?
Can you provide any additional documentation for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
