Optoelectronics > Phoenix-Contact-2313986
Phoenix Contact 2313986
| Part Number: | Phoenix Contact 2313986 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Optoelectronics > Phoenix-Contact-2313986 |
| Qty Available: | |
| Description: | Fiber Optic Transmitters, Receivers, Transceivers PSI-MOS-DNET/FO 850 T |
PCX has Phoenix Contact Optoelectronics > Phoenix-Contact-2313986 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Fiber Optic Transmitters, Receivers, Transceivers PSI-MOS-DNET/FO 850 T
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Green |
| Mount | DIN Rail |
| Connector Type | Screw |
| Interface | CAN |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Nominal Supply Current | 150 mA |
| Number of Channels | 1 |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the color of the product?
What is the maximum operating temperature?
How many channels does the product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.