Cables and Wire > Phoenix-Contact-2313575
Phoenix Contact 2313575
| Part Number: | Phoenix Contact 2313575 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-2313575 |
| Qty Available: | |
| Description: | USB 2.0 cable, USB-A connector to mini USB-B connector, length: 1m |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-2313575 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
USB 2.0 cable, USB-A connector to mini USB-B connector, length: 1m
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Weight | 49.999997 g |
| Connector Type A | Plug, USB |
| Connector Type B | USB |
| Gender | Male to Male |
| Length | 999.744 mm |
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
