Cables and Wire > Phoenix-Contact-2313407
Phoenix Contact 2313407
| Part Number: | Phoenix Contact 2313407 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-2313407 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Glasvezelkabel FL FOC PN-C-FLEX-980/1000 - 2313407 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-2313407 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Glasvezelkabel FL FOC PN-C-FLEX-980/1000 - 2313407
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Black |
| Core Material | Polyamide |
| Insulation Material | PU |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Insulation Diameter | 8.001 mm |
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
