Cables and Wire > Phoenix-Contact-2304157
Phoenix Contact 2304157
| Part Number: | Phoenix Contact 2304157 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-2304157 |
| Qty Available: | |
| Description: | Cable Assembly, FLK 50/EZ-DR/FCN40/200/OMR-OUT | Phoenix Contact 2304157 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-2304157 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Cable Assembly, FLK 50/EZ-DR/FCN40/200/OMR-OUT | Phoenix Contact 2304157
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 50 |
| Weight | 307.100008 g |
| Current Rating | 1 A |
| Cable Length | 2 m |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2304157
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and part number?
What are the physical specifications of the cable assembly?
What is the current rating of the cable assembly?
What is the cable length of the assembly?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
