Connectors > Phoenix-Contact-2200532
Phoenix Contact 2200532
| Part Number: | Phoenix Contact 2200532 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2200532 |
| Qty Available: | |
| Description: | Base; 3.898" L x 0.886" W x 4.173" H (99.00mm x 22.50mm x 106.00mm) | Phoenix Contact 2200532 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2200532 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Base; 3.898" L x 0.886" W x 4.173" H (99.00mm x 22.50mm x 106.00mm) | Phoenix Contact 2200532
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | Plastic |
| Height | 114.5032 mm |
| Length | 99.0092 mm |
| Width | 89.9922 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2200532
Alternate Descriptions
FAQ’s
What are the dimensions of the Phoenix Contact 2200532 base?
What is the color of the Phoenix Contact 2200532?
What material is the Phoenix Contact 2200532 made of?
Who are the authorized distributors of the Phoenix Contact 2200532?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.