Connectors > Phoenix-Contact-2200531
Phoenix Contact 2200531
| Part Number: | Phoenix Contact 2200531 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2200531 |
| Qty Available: | |
| Description: | Base; 3.898" L x 0.890" W x 4.508" H (99.00mm x 22.60mm x 114.50mm) | Phoenix Contact 2200531 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2200531 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Base; 3.898" L x 0.890" W x 4.508" H (99.00mm x 22.60mm x 114.50mm) | Phoenix Contact 2200531
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | Plastic |
| Height | 114.5032 mm |
| Length | 99.0092 mm |
| Width | 89.9922 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2200531
Alternate Descriptions
FAQ’s
What are the dimensions of the Phoenix Contact 2200531 base?
What is the color of the Phoenix Contact 2200531?
Who are the authorized distributors of the Phoenix Contact 2200531?
What material is the Phoenix Contact 2200531 made of?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.