Connectors > Phoenix-Contact-2200526
Phoenix Contact 2200526
| Part Number: | Phoenix Contact 2200526 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2200526 |
| Qty Available: | |
| Description: | Base; 4.748" L x 1.480" W x 2.272" H (120.60mm x 37.60mm x 57.70mm) | Phoenix Contact 2200526 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2200526 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Base; 4.748" L x 1.480" W x 2.272" H (120.60mm x 37.60mm x 57.70mm) | Phoenix Contact 2200526
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | Plastic |
| Height | 114.5032 mm |
| Length | 99.0092 mm |
| Width | 67.4878 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2200526
Alternate Descriptions
FAQ’s
What are the dimensions of the Phoenix Contact 2200526 base?
What is the color of the Phoenix Contact 2200526?
What is the material of the Phoenix Contact 2200526?
Who are the authorized distributors of the Phoenix Contact 2200526?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.