Connectors > Phoenix-Contact-2200524
Phoenix Contact 2200524
| Part Number: | Phoenix Contact 2200524 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-2200524 |
| Qty Available: | |
| Description: | Base; 4.748" L x 1.480" W x 2.272" H (120.60mm x 37.60mm x 57.70mm) | Phoenix Contact 2200524 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-2200524 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Base; 4.748" L x 1.480" W x 2.272" H (120.60mm x 37.60mm x 57.70mm) | Phoenix Contact 2200524
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Grey |
| Material | Plastic |
| Height | 114.5032 mm |
| Length | 99.0092 mm |
| Width | 67.4878 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 2200524
Alternate Descriptions
FAQ’s
What are the dimensions of the Phoenix Contact 2200524 base?
What is the color of the Phoenix Contact 2200524?
What is the material of the Phoenix Contact 2200524?
How many pages are there in the datasheet for the Phoenix Contact 2200524?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.