Connectors > Phoenix-Contact-1884678
Phoenix Contact 1884678
| Part Number: | Phoenix Contact 1884678 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1884678 |
| Qty Available: | |
| Description: | Cable Mounting & Accessories VC-MEMV-S4 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1884678 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Cable Mounting & Accessories VC-MEMV-S4
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | Metal |
| Housing Material | Zinc |
| Weight | 597.834744 g |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 60.9854 mm |
| Length | 107.5944 mm |
| Width | 33.8074 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1884678
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the housing material of the product?
What are the maximum and minimum operating temperatures for the product?
What are the physical dimensions of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.