Connectors > Phoenix-Contact-1852082
Phoenix Contact 1852082
| Part Number: | Phoenix Contact 1852082 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1852082 |
| Qty Available: | |
| Description: | Panel Mounting Frame 5.08mm 8 Position Combicon Control Series | Phoenix Contact 1852082 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1852082 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Panel Mounting Frame 5.08mm 8 Position Combicon Control Series | Phoenix Contact 1852082
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Green |
| Mount | Through Hole |
| Weight | 2.409993 g |
| Number of Positions | 8 |
| Packaging | Bulk |
| Type | Integrated Circuit (IC) |
| Height | 19.2 mm |
| Length | 16.75 mm |
| Width | 57.31 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1852082
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What is the color of the panel mounting frame?
What are the dimensions of the panel mounting frame?
How many positions does the panel mounting frame have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.