Connectors > Phoenix-Contact-1852037
Phoenix Contact 1852037
| Part Number: | Phoenix Contact 1852037 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1852037 |
| Qty Available: | |
| Description: | Panel Mounting Frame 5.08mm 3 Position Combicon Control Series | Phoenix Contact 1852037 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1852037 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Panel Mounting Frame 5.08mm 3 Position Combicon Control Series | Phoenix Contact 1852037
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Green |
| Weight | 1.59999 g |
| Number of Positions | 3 |
| Packaging | Bulk |
| Type | Integrated Circuit (IC) |
| Height | 19.2 mm |
| Length | 16.75 mm |
| Width | 31.91 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1852037
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What are the physical specifications of the product?
What are the dimensions of the product?
How many positions does the product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.