Connectors > Phoenix-Contact-1780927
Phoenix Contact 1780927
| Part Number: | Phoenix Contact 1780927 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1780927 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Printplaat-basiselementen MCV 1, 5/ 4-G-3, 5 P20 THRR32 - 1780927 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1780927 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Printplaat-basiselementen MCV 1, 5/ 4-G-3, 5 P20 THRR32 - 1780927
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Contact Plating | Silver |
| Housing Color | Black |
| Current Rating | 8 A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Pitch | 3.5 mm |
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
