Cables and Wire > Phoenix-Contact-1682388
Phoenix Contact 1682388
| Part Number: | Phoenix Contact 1682388 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-1682388 |
| Qty Available: | |
| Description: | Cable Assembly Sensor/Actuator 0.3m 24AWG Circular to Circular 3 to 3 POS M-F |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-1682388 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Cable Assembly Sensor/Actuator 0.3m 24AWG Circular to Circular 3 to 3 POS M-F
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Black, Grey |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Pins | 3 |
| Weight | 30.029998 g |
| Length | 300 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1682388
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the color of the cable assembly?
What is the product description for Phoenix Contact 1682388?
What is the contact plating of the cable assembly?
What is the weight of the cable assembly?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.