Connectors > Phoenix-Contact-1663527
Phoenix Contact 1663527
| Part Number: | Phoenix Contact 1663527 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1663527 |
| Qty Available: | |
| Description: | Circular Metric Connectors Pneumatic Fem Cont. for HC-M-PN3, 3.0 mm |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1663527 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Circular Metric Connectors Pneumatic Fem Cont. for HC-M-PN3, 3.0 mm
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | Module |
| Weight | 4.999949 kg |
| Termination | IDC |
| Wire/Cable Diameter | 3 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1663527
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the type of connector?
What is the wire/cable diameter?
Who are the authorized distributors of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
