Connectors > Phoenix-Contact-1654015
Phoenix Contact 1654015
| Part Number: | Phoenix Contact 1654015 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1654015 |
| Qty Available: | |
| Description: | Industrial IEEE 1394 Connectors and Cables VS062226C7767/67/2.0 2M CBL IP67-IP67 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1654015 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Industrial IEEE 1394 Connectors and Cables VS062226C7767/67/2.0 2M CBL IP67-IP67
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Blue |
| Mount | Cable |
| Weight | 186.700009 g |
| Connector Type A | Circular, Plug, Threaded |
| Connector Type B | Circular, Plug, Threaded |
| Current Rating | 1 A |
| Gender | Male to Male |
| Number of Positions | 4 |
| Length | 1.999488 m |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1654015
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the color of the connector?
What is the current rating of the connector?
What is the length of the cable?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.