Connectors > Phoenix-Contact-1053014-0071
Phoenix Contact 1053014:0071
| Part Number: | Phoenix Contact 1053014:0071 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1053014-0071 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Codering voor klemmen ZB10, LGS: FORTL.ZAHLEN 71-80 - 1053014: 0071 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1053014-0071 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Codering voor klemmen ZB10, LGS: FORTL.ZAHLEN 71-80 - 1053014: 0071
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Mount | Cable |
| Weight | 2.500003 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Pitch | 10.2108 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1053014:0071
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the physical specifications of the product?
Are there any available datasheets or manufacturer documentation for the product?
What are the technical specifications of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.