Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0091
Phoenix Contact 1051032:0091
| Part Number: | Phoenix Contact 1051032:0091 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0091 |
| Qty Available: | |
| Description: | Label; terminal block marker; Snap In; "Numbers, 91"; White | Phoenix Contact 1051032: 0091 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0091 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Label; terminal block marker; Snap In; "Numbers, 91"; White | Phoenix Contact 1051032: 0091
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Material | Polyamide |
| Weight | 1.470008 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1051032:0091
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the color and material of the product?
What is the maximum and minimum operating temperature of the product?
Are there any datasheets or manufacturer documentation available for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
