Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0071
Phoenix Contact 1051032:0071
| Part Number: | Phoenix Contact 1051032:0071 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0071 |
| Qty Available: | |
| Description: | Label; terminal block marker; Snap In; "Numbers, 71"; White | Phoenix Contact 1051032: 0071 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0071 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Label; terminal block marker; Snap In; "Numbers, 71"; White | Phoenix Contact 1051032: 0071
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Material | Polyamide |
| Weight | 1.470008 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1051032:0071
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product code for this terminal block marker?
What is the color of the terminal block marker?
What is the material used for this terminal block marker?
What is the maximum operating temperature for this terminal block marker?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
