Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0023
Phoenix Contact 1051032:0023
| Part Number: | Phoenix Contact 1051032:0023 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0023 |
| Qty Available: | |
| Description: | Terminal Block Tools & Accessories ZB 6, LGS: #23 IDENT ICAL NUMBERS |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1051032-0023 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Terminal Block Tools & Accessories ZB 6, LGS: #23 IDENT ICAL NUMBERS
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Weight | 1.470008 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1051032:0023
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product being described?
What is the weight of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Are there any alternative names for the manufacturer?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

