Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0321
Phoenix Contact 1051029:0321
| Part Number: | Phoenix Contact 1051029:0321 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0321 |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Codering voor klemmen ZB 6, QR: FORTL.ZAHLEN 321-330 - 1051029: 0321 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0321 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Codering voor klemmen ZB 6, QR: FORTL.ZAHLEN 321-330 - 1051029: 0321
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Mount | Vertical |
| Weight | 1.470008 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1051029:0321
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and part number?
What is the color of the product?
What are the maximum and minimum operating temperatures?
How much does the product weigh?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
