Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0301
Phoenix Contact 1051029:0301
| Part Number: | Phoenix Contact 1051029:0301 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0301 |
| Qty Available: | |
| Description: | Zack Marker Strip; 10-section; vertical; consecutive; 301-310 | Phoenix Contact 1051029: 0301 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0301 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Zack Marker Strip; 10-section; vertical; consecutive; 301-310 | Phoenix Contact 1051029: 0301
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Material | Polyamide |
| Mount | Vertical |
| Weight | 1.470008 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1051029:0301
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What are the physical specifications of the marker strip?
What are the technical specifications of the marker strip?
Are there any distributor links for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
