Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0251
Phoenix Contact 1051029:0251
| Part Number: | Phoenix Contact 1051029:0251 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0251 |
| Qty Available: | |
| Description: | Zack Marker Strip 10-section vertical consecutive 251-260 | Phoenix Contact 1051029: 0251 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1051029-0251 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Zack Marker Strip 10-section vertical consecutive 251-260 | Phoenix Contact 1051029: 0251
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Material | Polyamide |
| Weight | 1.639992 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1051029:0251
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and part number?
What is the color and material of the marker strip?
What are the maximum and minimum operating temperatures for the marker strip?
What is the packaging of the marker strip?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
