Connectors > Terminal Blocks > Phoenix-Contact-1050033-0003
Phoenix Contact 1050033:0003
| Part Number: | Phoenix Contact 1050033:0003 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Terminal Blocks > Phoenix-Contact-1050033-0003 |
| Qty Available: | |
| Description: | Terminal Block Tools & Accessories ZB 5.LGS: IDENTICAL NUMBERS |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Terminal Blocks > Phoenix-Contact-1050033-0003 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Terminal Block Tools & Accessories ZB 5.LGS: IDENTICAL NUMBERS
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Material | Polyamide |
| Weight | 1.270002 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Schedule B | 4911990000 |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1050033:0003
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the color and material of the product?
What is the weight of the product?
What are the maximum and minimum operating temperatures for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.