Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0361
Phoenix Contact 1050020:0361
| Part Number: | Phoenix Contact 1050020:0361 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0361 |
| Qty Available: | |
| Description: | Zack Marker Strip; 10-section; vertical; 361-370 | Phoenix Contact 1050020: 0361 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0361 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Zack Marker Strip; 10-section; vertical; 361-370 | Phoenix Contact 1050020: 0361
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Weight | 1.270002 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1050020:0361
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and part number?
What is the color of the marker strip?
What is the weight of the marker strip?
What is the maximum operating temperature of the marker strip?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.