Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0251
Phoenix Contact 1050020:0251
| Part Number: | Phoenix Contact 1050020:0251 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0251 |
| Qty Available: | |
| Description: | Terminal Block Tools & Accessories ZB 5.QR: FORTL.ZAHLE N |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0251 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Terminal Block Tools & Accessories ZB 5.QR: FORTL.ZAHLE N
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Weight | 1.270002 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1050020:0251
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the weight of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Who are the authorized distributors of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.